A/C Air Con Compressor Kit suit Toyota Landcruiser VDJ76 VDJ78 VD79 2007-On
Item:
Air conditioning compressor replacement kit
Suit 4.5ltr 1VDFTV Turbo diesel V8 engines
This item contains the following components:
1 x PTOY142 TOYOTA LANDCRUISER VDJ76R, 78R,79R 4.5Ltr V8 Dsl 1/07-ON DENSO COMPRESSOR
1 x CTOY142K TOYOTA LANDCRUISER VDJ76R, 78R,79R 4.5Ltr V8 Dsl 1/07-ON KOYOAIR CONDENSER
1 x TXTOY04 HILUX TGN / KUN / GGN '05- LANDCRUISER VDJ '07- CAMRY ACV40 / SWIFT RS415/6
1 x AA1-500 PAOil 68 GRADE OIL 500ml SUITS ALL BUT ROTARY VANE ARIAZONE COMPRESSOR OIL
1 x TUNI243 AIR CONDITIONING SYSTEM TREATMENT
1 x TUNI279 AIR CONDITIONING SYSTEM GUARD STRAP 2 x GUARD STRAP 1 x LABEL
1 x TUNI340 MEASURING CUP
1 x PKITBOX AC COMPRESSOR KIT BOX
1 x PKITWAR 3 YEAR WARRANTY
(PKIT110)
| SKU | PKIT110 |
| Brand | Adrad |
| Shipping Weight | 12.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.048000000m3 |
| Type | AC Compressor Kits |
Be The First To Review This Product!
Help other Auto Parts Supply QLD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Full Alloy Radiator suit Toyota Hilux GUN Series 2
$1,098.00
or 4 payments of $274.50 with
Learn more
