External Fuel Pump suit Nissan Patrol 4.2ltr TB42S GQ 1988-1995
Item:
Fuel Pump
Part# EFP-086
Position: External
This fuel pump is to replace the original mechanical pump
02/1988 - 12/1995 Nissan Patrol GQ 4.2ltr TB42S I612v OHV Carb Petrol models
Warranty:
12 month product replacement only warranty. Warranty does not cover labour, damages, misdiagnosis or misuse of item.
(EFP-086GQTB42S-8812)
| SKU | EFP-086GQTB42S-8812 |
| Barcode # | 200000026256 |
| Brand | APS |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Type | Fuel Pumps |
Be The First To Review This Product!
Help other Auto Parts Supply QLD users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Diesel Injector Pump suit Nissan GU / Y61 Patrol 3
$1,775.00
or 4 payments of $443.75 with
Learn more
